Duckrey Alumni
Subscribe to our NewsletterCLASS OF 2019
Shaeef Thomas - Mastbaum Technical High School
CLASS OF 2018 (2022)
Shamir Facen - Bodine High School of International Affairs
Keyshawn Thompson - Dobbins Technical High School
Alonzo Everett - Phila. Military Academy at Elverson
Khasir Grimes - Parkway Center City High School
Nasir Jones - George Washington High School
Rasheed Epps - Benjamin Franklin High School
Zahmir Davis - High School of the Future
Andre Moore - Northeast High School
Darnell Sears - Imhotep Charter High School
CLASS OF 2017 (2021)
Tymir Roher - Mastbaum Technical High School
Gregory Bowens - Mastbaum Technical High School
Shyear Fletcher
Jacquan Brown - Lincoln High School
Jihad Ross - C.H.A.D.
CLASS OF 2016 (2020)
Tashyne Grimes - Dobbins Technical High School
Derrick Barker Jr. - Imhotep Charter High School
Rasul Wilford - Dobbins Technical High School
Jahir Freeman - Dobbins Technical High School
Aaron Adams - Strawberry Mansion High School
Aziz McDaniels - Engineering and Science High School
CLASS OF 2015 (2019)
Dyiair Sampson - Mastbaum High School
Asharr Knight - Benjamin Franklin High School
Quadir Branham - Benjamin Franklin High School
Nasair Boston-Epps - Phila. Military Academy @ Elverson
Tarique Washington - Franklin Learning Center
Shemar Bates - Franklin Learning Center
Romeo Felder - Dobbins
CLASS OF 2014 (2018)
Marvin Chandler - Kensington High School
Hasheem Cryor - Building 21
William Facen - The U School
Quamirr Heyward - Edison High School
Dashawn Hockaday - Dobbins High School
Ormond Isom - Northeast High School
- Kutztown University
Sa'Deek Price - Northeast High School
Jalen Taylor - Franklin Learning Center
CLASS OF 2013 (2017)
Sean Avery - Parkway Center City High School
Niam Mosley - Parkway Center City High School
Tahjir Washington - Ben Franklin High School
Mark Williams - Delaware Valley Charter High School
Rodney Williams - World Communications Charter High School
CLASS OF 2012 (2016)
Frederick Blow-Tydings - Virginia
Quadere Allen - George Washington High School
CLASS OF 2011 (2015)
Naim Feaster - Bodine High School
Shawn Williams - Simon Gratz High School
CLASS OF 2010 (2014)
Rafiq Johnson - Central High School
- Community College of Philadelphia
-2015 NJCAA Region XIX DIII Champions
-2015 1st Team All-Region Division III
Jaquan Thomas - Simon Gratz High School
- Bloomsburg University
Tre'Quan Rowe - PET Charter High School/Simon Gratz High School
Kayla Henderson - Central High School
- Lock Haven University (2016-18)
- Lackawanna College (2014-2016)
-2015 NJCAA Region XIX 1st Place Reg Season
-2015 1st Team All-Region Division II
CLASS OF 2009 (2013)
Ronald Montgomery - Northeast High School
Tyree Brooks - Roman Catholic High School
CLASS OF 2008 (2012)
Wendell Moore - High School of Engineering & Science
James Bullock - New Jersey
Dominick Jones - Ben Franklin High School
Imir Felton - Northeast High School
Alvin Pressley - Swenson
Khalil Smith - Dobbins
CLASS OF 2006 (2010)
Damion McBride - Imhotep/Simon Gratz